4/D'Lİ KADROYA GEÇEN TAŞERON İŞÇİLERİN İLAVE TEDİYE ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK

Kamu kurum ve kuruluşlarında kadroya geçen taşeron işçilerin ödemelerinin yapılıp, yapılmadığı merak ediliyor
18 Ağustos 2019 20:38

. Milyonlarca kişi ilave tediye ödemelerinin ne zaman yatacağını araştırıyor. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla kamu işçilerinin 52 günlük ilave tediye ödeme tarihleri açıklanmıştı. Peki 4/D'li kadroya geçen taşeron işçilerin ilave tediye ödemeleri ne zaman yapılacak? İlave tediye ödeme tarihleri belli oldu mu?

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına kapsamına göre Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılmasına ilişkin 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere yapılacak olan ilave tediye tarihleri  açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yayımlanan karara göre 4/D'li kadroya geçen taşeron işçilere verilecek ilave tediye ödemesi tarihleri netlik kazandı.

İlave tediye ödemelerinin üçüncü taksit 9 Ağustos'ta, ilave tediye ödemesi dördüncü taksit ise 13 Aralık 2019 tarihinde verilecektir.

KARAR METNİ

 

 

 

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Taşerondan kadroya geçen işçilere ödenecek ilave tediye ödemesinin tutarı 792 TL'dir.

Taşerondan kadroya geçenlerde dahil edilmekle beraber bütün kamu işçileri yılda 52 günlük ilave tediye ödemesi almaktadır.

Ayrıca ilave tediye ödemesi bir işçinin bir ayda çalıştığı gün sayısı kadardır ve hafta tatillerinin de sayılmadığı bir ayda çalışılan gün ise 26 gün olarak baz alınır.

İlave tediye işçisinin 26 günlük ücreti üzerinden hesaplama yapılmaktadır ve bir yıl içinde 52 günlük ilave tediye ödemeleri dört taksit ödemesi şekilde gerçekleştirilir.

İlave tediyeleri Ocak, Haziran, Ağustos ile Aralık aylarında 13'er günlük olarak dört taksit olarak ödenmektedir.

KAMU PERSONELİ

ASGARİ ÜCRETLİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...