ARKADAŞLARIMIZIN KADROYA ALINMASI BÜYÜK BİR DEVRİMDİR

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, son yıllarda en çok önemsedikleri gelişmenin kamudaki taşeron işçileri kadroya alan düzenleme olduğunu vurguladı.
07 Temmuz 2019 15:44

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Hem yerel yönetimlerde hem de kamuda bir milyona yakın arkadaşımızın kadroya alınması, çalışma hayatında büyük bir devrimdir.

Taşeron sisteminin kamuda sona erdirilmiş olması, Türkiye için, emekçiler için ve bizim için tarihi bir başarıdır fakat bu büyük başarının tadını çok çıkartamadık çünkü başta KİT'lerdekiler olmak üzere kadro alamayan arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızın da kadrolarına kavuşmasını istiyoruz." dedi.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, mevsimlik işçilerin çalışma süreleriyle ilgili vize işlemlerinin sorun olmaya başladığını ifade ederek, "5 ay 29 gün olan çalışma süreleri 9 ay 29 güne kadar uygulanmalı." dedi. 

 

KAMU AJANS

ASGARİ ÜCRETLİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

mustafa
eskiden şirket yiyordu şimdi devlet yiyor maaş aynı maaş asgari ücret alıyoruz evlendik ama 2 sene sonra gerdege gireceksin demeye geliyor 2020 yi bekleyin diyorsunuz mütahidin aldıgı 850 tl işçiye verilecekti devlet ve hakiş o paraya çöktü chp diretmeseydi kadroda vermeyecektiniz gören duyanda hakiş direne direne taşörene kadro aldı sanacak sayın mahmut aslan yol yakınken sizde kendinizi bulent arınc ın yanına atın çünkü milletvekili secilemezsiniz boşuna çabalamayın batıyorsunuz
Yalcin bura
Sayin baskan kadro alanlardan degil alamayanlardan bahsedelim lutfen gundemi gecmisle degil gelecekle yoralim