EYT-AF-TAŞERON-EK GÖSTERGE-EMEKLİLER BUGÜN YİNE TBMM GÜNDEMİNDE

Salı günü tartışmalı geçen TBMM Genel Kurulu sonrası bugün de mahkumlara af, EYT, ek gösterge, taşeron ve emekli açıklaması geldi.
11 Temmuz 2019 19:37

Son dakika haberi: TBMM 'de taşeron-EYT-ek gösterge ve af hakkında önemli açıklamalar.

Geçtiğimiz Salı günü TBMM Genel Kurulu gergin geçti. CHP Milletvekili ve Grup Başkanı Özgür Özel, Genel Kurul 'da söz aldı ve af ile ek gösterge konusunda MHP ile AK Parti 'ye sert sözlerle yüklendi. 

TBMM 'nin tatile girmemesi gerektiğini ifade eden Özgür Özel 'in sözleri büyük yankı uyandırdı ve af-ek gösterge bekleyenlerin takdirini topladı. 

BUGÜN DE AÇIKLAMA GELDİ 

Geçtiğimiz gün gelen açıklama sonrası bir açıklama daha geldi. CHP Milletvekili Ahmet Kaya, Genel Kurul 'da söz aldı ve emeklilikte yaşa takılanlar, taşeron, 3600 ek gösterge ve mahkumklara af meselelerini değerlendirdi. Hükümete çağrıda bulunan Kaya şu ifadeleri kullandı:

"Meclisimiz yakın bir gelecekte tatile girecek. Oysa, milletimiz kendilerine verilen sözlerin ivedilikle tutulmasını bekliyor. Sözde 3600 ek gösterge seçimden önce çıkacaktı. Öğretmenlerimiz, polislerimiz, imamlarımız, hemşirelerimiz umutla 3600’ün çıkmasını bekliyor.

Sayın Cumhurbaşkanı af teklifiyle ilgili “Seçimlerden sonra Meclis açıldığında görüşülecek.” demişti. Seçim çoktan bitti. Cezaevindeki insanlar ve aileleri, yakınları umutla bu konunun görüşülmesini bekliyor.

Emeklilikte yaşa takılanlar, atama bekleyen öğretmenler, mühendisler, sağlıkçılar, kadro bekleyen taşeron işçileri, intibak yasasının çıkmasını bekleyen emekliler, borçlarına yapılandırma bekleyen çiftçilerimiz ve esnaflarımız, sorunlar sıra sıra, hepsi çözüm bekliyor.

İktidar temsilcilerine çağrıda bulunuyoruz, verdiğiniz sözleri lütfen tutun diyoruz. Milletimizin öncelikli sorunlarını ötelemekten vazgeçin."

KAMU BÜLTENİ

ASGARİ ÜCRETLİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

halit
EYT LİLERE SAĞ DUYULU OLALIM YETER ARTIK AZAP ÇEMERİMİ KALDIR ARTIK CUMHURAŞKAMIM
Nızamettın
EYT 32 YILDIR ODUYORUM CIKARIN ARTIK EMEKLI OLALIM YETER surıyelılere verıcegınıze bıze verın hakkımızı
Ercan
Ety
Can cengiz
Akp ye hakkımız haram zehir zıkkım olsun
Ümit
Seçim akşamları koyduk mu diyenler! Kim kime koymuş görüyor musunuz?
abdullah
eyt
muammer demir
Millet vekil olarak seçti siz ne yaptınız zam zum yazık yaptığınız ise hakkini verin isinizin
Metin Akdemirci
Yüzde yetmise takılanlar kadro bekliyor anahtar teslim kara yolları kadro bekliyor adalet istiyoruz hak yerini bulsun yeter artık