KAMU İŞÇİLERİNE MÜJDE! O ÜCRETLER BU HAFTA YATACAK!

Kamu işçilerine ilave tediye haftası!
03 Aralık 2018 16:23

Kamu işçilerinin ilave tediye ödemeleri bu hafta yatacak. 7 Aralıkta yatacak olan işçilerin ikramiyesi ise 13 gün üzerinden hesaplanacak.

6772 SAYILI KANUN KAPSAMINA GİREN KURUMLAR

Cumhurbaşkanı kararları ile 6772 sayılı kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2018 yılında yapılacak ilave tediye sürelerinin belirlenmesi hakkındaki karar 15 Ağustos'ta Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, devlet ve bağlı müesseselerinde çalışan işçilere bu yıl ek ödemenin birinci yarısı 17 Ağustos'ta yatmıştı, ikinci yarısı ise 7 Aralık'ta yapılacak.

TAŞERONDAN GENEL İDAREYE GEÇEN İŞÇİLER DE ALACAK

2 Nisan itibariye taşeron şirketlerden kamuda genel idareye geçen 4/D'li işçiler de bu ödemeden faydalanabiliyorlar. Sürekli işçi kadrosuna geçen yaklaşık 350 bin işçi de ilave tediye alabiliyor.

BELEDİYE ŞİRKETLERİNE GEÇEN İŞÇİLER FAYDALANAMIYOR

Taşeron şireketlerden yerel yönetimlerde Belediye şirketlerine geçen işçiler ise ilave tediye hakkından faydalanamıyorlar. Bu durum kadroya geçen işçiler arasında eşitsizlik oluşturduğu için başta DİSK olmak üzere sendikalar tarafından sert bir şekilde eleştirilmişti. Aynı şartlarda ve aynı kanunla kadroya geçen işçilere ilave tediye ödemelerinde farklılık oluşmuştu.

BİRİNCİSİ 17 AĞUSTOS'TA YATMIŞTI- İKİNCİSİ 7 ARALIK

Devlet ve bağlı müesseselerinde çalışan işçilere bu yıl ek ödemenin birinci yarısı 17 Ağustos'ta, ikinci yarısı ise 7 Aralık'ta yapılacak

İşte Resmi Gazete'de yayımlanan karar metni;

 

 

 

SGKREHBERİ

ASGARİ ÜCRETLİ SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...