TAŞERON, KADROLU DEMEDEN BİRLEŞİP ÜCRETLERİNİ ALDILAR

Kocaeli'de Modül Çelik fabrikasında çalışan taşeron ve kadrolu işçiler, ücretlerinin geç ödenmesine karşı birleşip üretimi durdurunca ücretlerini aldı.
11 Temmuz 2019 17:51

 Kocaeli Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Modül Çelik fabrikasında çalışan işçiler, kriz bahanesiyle ücretlerinin geç ödenmesine karşı taşeron-kadrolu ayrımı yapmadan birleşip üretimi durdurunca ücretleri ödendi.

Geçtiğimiz günlerde üretimi yeniden 3 saat süreyle durdurduklarını anlatan bir işçi, “Önceden 10-15 gün gecikirdi şimdi ise ücretler 2 ay arayla yatırılıyor. Bu nedenle duruş yaptık ve ücretlerimizin bir kısmını yatırdılar” dedi.

Bir işçi ücretlerinin asgari ücret kısmını bankadan, kalanını elden aldıklarını anlatırken bir diğer işçi ise şunları söyledi: Geçtiğimiz hafta mayıs ayının ücretini aldık. Mayıs ayının elden alınacak parası ise hâlâ verilmedi. Ağustosta da haziran ayının ücretini vereceklerini söylüyorlar. Zaten ekonomi kötü durumda, üzerine bu şekilde geçinmek zorunda kalıyoruz. Eğer ücretler yatmazsa yine iş durduracağız.

 

EVRENSEL

ASGARİ ÜCRETLİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...