TÜRK-İŞ'TEN ZAM ÇIKIŞI!

Ergün Atalay: Yüzde 6-7 gibi bir zammı hiç konuşmam
10 Temmuz 2019 15:09

Dün hükümet ile masadan kalkan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Şimdi bizim ağustosun sonuna kadar vaktimiz var. Bu iki aylık sürede onlar çağırırlarsa gidip konuşurum çağırmazlar ise hiçbir yere gitmem. Bu teklif şaka gibi bir teklif. Yüzde 6, yüzde 7 zamlar hiç konuşulacak laflar değil. O rakamları hiç konuşmam." dedi.

Dün Hükümet 200 bin kamu işçisine 2019'un ilk 6 ayı için yüzde 5, ikinci altı ayı için yüzde 4 zam teklif etmişti. Bugün Türk-İş Başkanı Ergün Atalay konuyla ilgili konuştu. Atalay, açıklamasında " Şimdi bizim ağustos sonuna kadar vaktimiz var. Ağustosun sonunda da grev hakkı olanlar greve çıkacak ya da greve çıkmıyorsa yüksek hakem bağlayacak. Süreç bu şekilde işleyecek. Önümüzde zorlu bir süreç var. Burada bizim görevimiz temsil ettiğimiz halkların menfaatlerini nasıl koruruz? " ifadelerini kullandı.

ONLARI HİÇ KONUŞMAM

Atalay Sözcü'ye yaptığı açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı:

Ben onları ne oldu ne bitti diye arayıp sormam. Ben süreci beklerim. Yüzde 6, yüzde 7 zammı yok kabul etmem. 6 -7 onlar hiç konuşulacak laflar değil. Onları hiç konuşmam. Benim rakamın yüzde 15 onlar verdi yüzde 5. 3 aşağı 5 yukarı şimdiye kadar bir noktada buluştuk. 8 kere sözleşmede ben varım. Ama şimdi bu buluşacak gibi gözükmüyor. Yani mesafe çok açık.

GAZOZUN HAVASINI KAÇIRMAMAK LAZIM

Benim dediğime yakın bir şey olsun. Gazozun havasını kaçırmamak lazım. Gazozun havası kaçınca su olur. Bu teklif şaka gibi bir teklif.

SGKREHBERİ

ASGARİ ÜCRETLİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

Ramazan Şen
sayın genel başkanıma bu konuda sonuna kadar destek veriyorum
Hüseyin Usta
Türkiye şartlarında rerlde %50 ,sizin değiminizle %30 enflasyon olan bir ortamda masaya %15 le gitmek yetmezmiş gibi mart ayında başlıyan sözleşmede ancak temmuz ayında talep açıklamak bir kenarda abide gibi dururken hükümetin verdiği 5+4=9 için hiciv duymak kusura bakmayın başkanım ama komik duruyor.
Kaan belat
Başkan sonuna kadar arkandayız.sen işini bilirsin
Bilal
Ergün başkan bu tavrıyla son derece haklidir ve bu duruşunu kesinlikle bozmayacaktır. Bütün kamu işçileri her zaman yanında.
Sadettin akagu
Genel.başkanımızın. arkasındayız. Tam.destek. mücadelesiz hak kazanılmaz.
İsmail
Başkanım sonuna kadar arkandayiz sen yürü de biz koşalım demiryol iş Bozüyük bas temsilcisi
Çetiner yıldız
Biz işçiler bu kurumda emeğimizin hakkını almak için başta sayın başkanımız Ergün bey ve diğer başkanlarımıza sonsuz güvenimiz olduğunu ve ne yaparlarsa yapsınlar gece yattıklarında gönülleri rahat ise bizde rahatız, yalnız şu sitemimide sizlerin hoş görüşüne dayanarak belirteyim ki bizim yıllar önce maaşımız memurların iki katı iken şu andaki durumu malum iki çocuk üniversite kapısını zorlarken biri ilköğretim,de geçinmeyi hiç demiyorum.sonuç inşallah hakkımızda hayırlı olur.