VEKİLDEN EYT VE TAŞERON UYARISI

MHP Ordu Milletvekli Cemal Enginyurt sosyal medya hesabından açıklama yaparak uyardı. Enginyurt emeklilikte yaşa takılanlar, yardımcı hizmetler sınıfı, kadro bekleyenler, taşeronlar, atanamayan öğretmenler, mühendisler ve teknisyenler ve ceza indirimi gibi benzeri bütün sorunlar için verilen sözlerin hemen yerine getirilmesini istedi.
25 Haziran 2019 17:51

UYARIDA BULUNDU: ÇOK GEÇ OLABİLİR

MHP Ordu Milletvekli Cemal Enginyurt acil çözümün şart olduğunu belirterek 'Yoksa yarın çok geç olabilir' ifadesini kullandı.

Enginyurt'un mesajı şöyle oldu;

"EYT
YHS
KADRO BEKLEYENLER
TAŞARONLAR
ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER
MÜHENDİS VE TEKNİSYENLER 
VE CEZA İNDİRİMİ; Bu ve benzeri bütün sorunlar için,verilen sözler hemen yerine getirilmeli.
Yoksa,yarın çok geç olabilir.
ACİL ÇÖZÜM ŞART. "

ÖZETLE ENGİNYURT'UN SAYDIKLARI

MHP Ordu Milletvekli Cemal Enginyurt'un sıraladıkları başlıklar tek tek incelendiğinde kamuoyunda bir çok defa bir veya birkaç siyasi parti gruplarını tarafından söz verilmiş konular oldukları görülmektedir.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR

Örneğin emeklilikte yaşa takılanlar başta MHP olmak üzere CHP, İYİ Parti'nin seçim beyannamelerinde yer almıştır. Bir dönem eyt yasası Meclis'te gündeme gelmiş oylamaya geçilmiş ve MHP'nin son anda tarafsız kalması ile görüşülememişti.

TAŞERON İŞÇİLER

Taşeron işçiler ise kadroya geçenler, belediye şirketlerine geçenler ve kadroya hiç geçemeyenler olmak üzere 3 gruba ayrılmış ve bu 3 grubunda kendileri için verilen vaatlerde somut ilerlemeler olmamıştı.

Kadroya geçen işçilere enflasyon farkı ve 2019 TİS, belediye şirketlerine geçen işçilere belediye işçiliği kadrosu ve ilave tediye, kadro dışı kalan taşeron işçiler içinde çalıştıkları kurumlarda kadroya geçirilmeleri acil çözüm bekleyen konular arasında.

Üniversiteli içiler: Üniversite mezunu olup kamuda ve yerel yönetimlerde çalışan işçiler de kendilerine 2015 yılı toplu sözleşmesinde söz verilen memurluk kadrolarını bekliyorlar. 4 yıldır imza altına alımış olmasına rağmen gerçekleştirilmeyen vaadin bu yıl artık gerçekleştirilmesini bekliyorlar.

KADRO BEKLEYENLER

YHS, sözleşmeli personeller, atanamayan öğretmen, mühendisler ve teknisyenlerde geçmiş dönemlerde yapılan kadroya geçirilme haklarının bir defaya mahsus kendilerine de verilmesini talep ediyorlar.

Sözleşmeli personele yapılan son düzenleme ise diğer çalışanlaradan tepki almış ve Meclis'e seslenerek '#Sözleşmeliyi kadroda ayırma' ifadelerini kullanmışlardı. Meclis'te görüşülen zorunlu hizmet süreleri azalacak sözleşmeli personel listesine öğretmenler ve din görevlilerine ek olarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan sözleşmeliler de dahil edilmişti.

Yardımcı Hizmetler Sınıfı tek ek gösterge almayan kamu çalışanları olup görev tanımları da muallak. YHS personeli yakın zamanda mübaşirlerin GİH kadrosuna geçirilişi gibi kendilerinin de GİH kadrosuna geçirilmesini talep ediyorlar.

CEZA İNDİRİMİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ilk defa kamuoyuna duyurduğu ve talep ettiği 'af' düzenlemesi ile ilgili ise çalışmaların devam ettiği ilgili bakanlar tarafından açıklandı. Belli bir çereçeveye oturmuş olsada şu ana kadar resmi olarak açıklanmış ve kapsamının nasıl olduğuna ilişkin yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

DİKKAT ÇEKEN CÜMLE

MHP Ordu Milletvekli Cemal Enginyurt'un dikkat çeken cümlesi ise sonda saklı.'Yoksa,yarın çok geç olabilir. ACİL ÇÖZÜM ŞART'

 

 

Cemal Enginyurt?@cenginyurt52

EYT
YHS
KADRO BEKLEYENLER
TAŞARONLAR
ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER
MÜHENDİS VE TEKNİSYENLER
VE CEZA İNDİRİMİ; Bu ve benzeri bütün sorunlar için,verilen sözler hemen yerine getirilmeli.
Yoksa,yarın çok geç olabilir.
ACİL ÇÖZÜM ŞART.

2.256

10:46 - 25 Haz 2019

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

1.881 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

 

SGKREHBERİ

ASGARİ ÜCRETLİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...

sezgin
Adil bir şekilde EYT hakkımızın verilmesini istiyoruz sayın vekilim
Hakan ünal
Belediyeli taşeron
KARABELA
EYT BİR HAKTIR ÇALINAN BİR HAKTIR
Şakir
Bir eyt li olarak iktidar söylüyorum iktidar 2023ü rüyasında görür
zeynel
EYT ve 3600 ek gösterge bir yıl içinde iki defa söz verilip, hayata geçirilmedi, geçirilseydi istanbul büyük şehir belediyesi ant içerim akp nin olurdu.
eyt
eyt hepinizin ipini çekecek az kaldı
Kenan
Bu güne kadar ne oltuda da Sesimiz kesilmişti illaki bir belamı gelmesi gerekliydi şimti içiniz rahatmı bilemiyorum biz rahat değiliz
Yunus
Eyt helalbe vekilin yarın geç olmadan
Sami
Bu yasayı bekliyoruz sabırla
Tahir ozpamuk
Haklısınız sayın vekilim yarın çok geç olacak hizlandirin yeter artık.
Muharrem Siler
Dogum sonrasi sigortalilara borclanma hakki getirilsin
abdullah tunç
helal olsun enğin yurt sende olmasan başınızdaki verdikleri sözleri vermedik diyeçekler . şu bir ğerçek EYT Lİ her gezen ğün coğalıyor bir dahaki secimde söz sahibi EYT liler olaçaktır
Hasan
Eyt. Liler asgari ucretlilerdir. Digerleri devletmemurudur. Isteseniz de emekliedemezsiniz. Eyt ye ragmen sizleri seviyoruz
Murat
Çok geç kaldınız emeğe saygı lütfen EYT
Trx
AKP ye 2023 hayal olur