MEMUR, İŞÇİ VE EMEKLİYE % 50 ZAM SÖZÜ!

Başkan Erbakan, "Biz ülkedeki yoksullara, fakir fukaraya yardım etmek için gelmiyoruz. Bu ülkede fakirliği, yoksulluğu ortadan kaldırmak için geliyoruz." dedi.
16 Eylül 2019 13:22

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Biz ülkedeki yoksullara, fakir fukaraya yardım etmek için gelmiyoruz. Bu ülkede fakirliği, yoksulluğu ortadan kaldırmak için geliyoruz." dedi.

YÜZDE 50 ZAM SÖZÜ
Erbakan, partisinin Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Salonu'nda düzenlenen Samsun İl Başkanlığı 1'inci Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, iktidara gelir gelmez memura, işçiye, emekliye yüzde 50 zam yapacaklarını söyledi.

'ENFLASYONUN ALTINDA ZAM ZAM DEĞİLDİR'
Göreve gelir gelmez vatandaşları hayat pahalılığına ve enflasyona ezdirmeyeceklerini belirten Fatih Erbakan, "Biz ülkedeki yoksullara, fakir fukaraya yardım etmek için gelmiyoruz. Bu ülkede fakirliği, yoksulluğu ortadan kaldırmak için geliyoruz. Yoksulluğu açlık seviyesinin üzerine çıkarmak istiyoruz. Bunlarda kalmayacağız. Sonraki dönemlerde enflasyon oranında zam yapacağız. Enflasyon oranının altında yapılan zam, zam değildir." diye konuştu.

'ÇEKİRDEK PARASI SEVİYESİNDE MAAŞ'
Erbakan, milyonlarca insanın sadaka mahiyetindeki, çekirdek parası seviyesindeki maaşa mahkum edildiğini ileri sürerek, "Bizler borçlanma, vergi, zam, devlet kuruluşlarının satılıp yok edilmesini değil, Cenabı Allah'ın verdiği nimetleri zenginliğe dönüştürerek, kaynak üretecek ve kaynağı yandaşlarla değil, 82 milyonla adil şekilde paylaşan Türkiye'yi hedefliyoruz. Hükümet ve belediyeler olarak erzak dağıtacaksınız, gıda yardımı yapacaksınız, böylece de onların oylarını garanti altına almış olacaksınız. Biz bu millete sadaka, erzak dağıtmak için değil, millet Allah'tan başkasına muhtaç olmasın diye geliyoruz." ifadelerini kullandı.

'TEK SORUN OLACAK'
İktidarları döneminde sadece tek bir sorun olacağını anlatan Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

"O da Türkiye içinde zekatı verecek kimseyi bulamıyor olacağımızdır. Zekatımızı Afrika'ya yollamak zorunda kalacağız. Biz laf üretmeyeceğiz, bahane üretmeyeceğiz, hikaye anlatmayacağız. Enkaz raporları okumayacağız. Biz çare, çözüm, kaynak üreteceğiz. Dertlere derman üreteceğiz. Biz bu ülkenin kaynaklarını verimli kullanacağız. Bu kaynakları yandaşa, akrabaya, partiliye değil, 82 milyona adil şekilde paylaştıracağız."

SGKREHBERİ

ASGARİ ÜCRETLİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
Timur
Olurmu ya??? Her şeye zam zam zam İşciyi emekliyi hiç düşünen yok?? kendilerine ZAM işciye emekliye zamcık
ali osman
engellileride unutmayın sadaka vermişler gibi 480 lira çok acı verici
Hmd
Uretim artışı ile enflasyon düşer.Ancak üretimi artirmak için ise talep gerekir.Talebi artirabilmek için ise emekli ve memur ve diger çalışanlara adam gibi maaş verilmeli. YÜZDE üç kuruş zamla bu iş asla olmaz ve olmayacak.
ilkgun salih
zam enflasyonu artirir.buna karsilik yapuilmasi gerek faizi dusurmek ve enflasyonu dusur3rek parayi kiymetli hale getirmek memur ve isci icin en iyi cozumdur
sahin28
akp bu ülkeye geldiği günden beri.ülke iyice batağa saptandı.emekliler yüzde dört zam alıyor.bizlerin seçtiği vekiller.yüzde yüz zam alıyor.bu insanlığa sığarmı.akp buyüzden kaybediyor.yakında inşallah biter.ben her seçimde akp ye oy verdim.ilk iki seçim iyi gitti ondan sonraki.felaket oldu.akp artık bunları görsün.burası şirket değil.burası tc devleti .bizlerde onun içinde yaşayan türk milletiyiz.bence akp kendisini toparlamalı.emekli memurlara .diğer emeklilere bakmalı.ikibin onikide emekli olurken.maaşım 2158.tl idi.1050 liradan maaş bağlandı bu devletin ayıbıdır.eş yardımlarının bizler emekli memurlarada verilmesini istiyoruz.bugünedek memur kesimleri hiç ikramiye almadılar.işciler herzaman aldı.almayan bizleriz.ikramiyeler emekli memurların hakkıdır.onun düzeltilmesini istiyoruz.akp li olarak hepinize saygılar
babasının izind
gelsin secim veririm vallahi varya